SMCJ43CA-TP
Mfr.Part #
SMCJ43CA-TP
Datasheet
SMCJ43CA-TP
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AB
Stock
2580
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
21.7A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
69.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
43V